poniedziałek, 4 lipca 2016

Już od dawna, worki foliowe tworzą skojarzenie nam z handlem. Tak, w supermarketach jest ich zwyczajnie co niemiara. Nie dziwi zatem fakt, że tak nieprosto jest je połączyć z budownictwem.
Tymczasem ich rola w nowoczesnym budownictwie jest dosłownie ogromna. Przyjrzyjmy się ich właściwościom, dzięki którym można je wykorzystywać w szeroko rozumianej "budowlance".Właściwości worków foliowych

 • Odporność - Wprawdzie worki foliowe nie są uważane za zbyt wytrzymałe, niemniej jednak nie oznacza to, że nie można ich wykorzystywać również w pracach, które wymagają tworzywa nieco bardziej wytrzymałego. Przykład? Budownictwo... Worki foliowe, mogą być wykorzystywane na przykład do gromadzenia odłamów gruzu, kamieni i innych odpadów budowlanych.
 • Wodoszczelność - Worki foliowe są wodoszczelne. O tym wie właściwie każdy...Dzięki tej dość znanej właściwości, możne je wykorzystywać do na przykład ochrony posiadanych materiałów budowlanych, przed oddziaływaniem deszczu i wilgoci.

Zatem gdzie możemy spotkać się z budowlanymi workami foliowymi?

 1. Usuwanie śmieci i odpadów budowlanych
  Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości, budowlane worki foliowe, można śmiało używać do przechowywania różnych ciężkich i ostrych odpadów. Doskonale nadają się one do przechowywania gruzu, węgla czy odpadów ogrodniczych.
 2. Ochrona przed oddziaływaniem wilgoci
  Worki foliowe i inne podobne artykuły, pozwalają na skuteczną ochronę materiałów budowlanych przed oddziaływaniem wilgoci. Możne je stosować np jako ochronę cementu, drewna i wielu innych materiałów, mało odpornych na działanie wody.
 3. Prace wykończeniowe
  Worki foliowe, można śmiało wykorzystywać także w celu ochrony powierzchni przed oddziaływaniem pyłu. Przykład? Wiercenie w ścianach, powoduje powstanie masy pyłu, który następnie opada po mojej ścianie. Efekt? Zabrudzona ściana i konieczność czyszczenia podłogi. Dzięki przyklejonemu do ściany workowi, można wszystko zebrać do jego wnętrza.

Bez wątpienia to nie jedyne możliwe użycie worków foliowych. Możne je wykorzystywać na przykład w malarstwie (do ochrony mebli), można w nich przechowywać różnorodne przedmiotów budowlane (o niebezpiecznej dla zdrowia charakterystyce) i tym podobne. Jednym słowem, w budownictwie spotykamy je niezmiernie często.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz